ROČNÍK 2015

Pátý ročník turnaje FlorbalCUP se konal 22.února 2015 a hostitelským místem byla opět tělocvična Gymnázia TGM v Zastávce u Brna. Turnaje se stejně jako v předchozích letech zúčastnilo 16 týmů. Systém turnaje tak zůstal stejný jako v loňském ročníku.

Týmy byly podle pořadí přihlášení automaticky rozřazeny do 4 skupin po 4, kde se hrálo systémem každý s každým a následně postoupil vždy 1 nejlepší tým z každé skupiny přímo do čtvrtfinále a další 2 týmy do osmifinálové baráže o další 4 postupová místa. Baráž se hrála systémem pavouk A2-B3, B2-A3, C2-D3, D2-C3, vítězové osmifinále pak narazily ve čtvrtfinále na vítěze základních skupin: A1-vítěz baráže 3, C1-vítěz baráže 1, B1-vítěz baráže 4 a D1-vítěz baráže 2. Vítězná mužstva pak postoupila do semifinálových bojů, jejichž vítězové si následně zahráli finále a poražené týmy si to rozdaly o třetí místo.

SKUPINA A:

Skupina A byla velmi vyrovnaná a neměla jednoznačného lídra. Vítězem se nakonec stal tým Dragons Brno, který prošel skupinou bez jediné porážky. Na druhém místě se díky vyššímu počtu vstřelených branek umístil tým Gold Boys Rosice, třetí skončili hráči FBC Padochov. Černý Petr pak zbyl na Jäger tým Ivančice, který se umístil poslední se dvěma remízami.

Jednotlivá utkání skupiny A:

Jäger tým Ivančice - Gold Boys Rosice 0:3 (2 Lacina, Svoboda)

FBC Padochov - Dragons Brno 1:1 (Galda - Němec)

Jäger tým Ivančice - FBC Padochov 0:0

Gold Boys Rosice - Dragons Brno 0:3 (Němec, Zmeškal, Švec)

Jäger tým Ivančice - Dragons Brno 2:2 (Čermák, Jelínek - Vala, Němec)

Gold Boys Rosice - FBC Padochov 1:1 (Háněl - Čermák)

Konečné pořadí skupiny A:

1. Dragons Brno
  2. Gold Boys Rosice
  3. FBC Padochov
  4. Jäger tým Ivančice

SKUPINA B:

Skupina B byla obsazena třemi nováčky a třetím týmem z loňského ročníku - Gladiators, který i letos prokazoval své kvality a stal se lídrem skupiny. O druhém a třetím místě opět rozhodnul vyšší počet vstřelených branek mezi týmy Au-paix a TPP. Poslední místo pak obsadil NaKlid team, i když svá utkání prohrál jen velmi těsně.

Jednotlivá utkání skupiny B:

TPP - NaKlid team 0:0

Gladiators - Au-paix 2:1 (Jandásek, Podaný - Mlejnek)

TPP - Gladiators 1:1 (Bláha - Ondráček)

NaKlid team - Au-paix 1:2 (Novák - Kocanda, Urban)

TPP - Au-paix 1:1 (Netík - Jelínek)

NaKlid team - Gladiators 1:2 (Andrlík - Zahradník, Podaný)

Konečné pořadí skupiny B:

1. Gladiators
  2. Au-paix
  3. TPP
  4. NaKlid team

SKUPINA C:

Jasným lídrem skupiny C se stalo mužstvo FC Ostrovačice, které vyhrálo všechna svá utkání. Na druhém místě se o skóre umístil tým Falcons Mechov "A" před TJ Javůrek. Poslední místo pak obsadili Krocani Brno, který zkosila chřipková epidemie a jejich utkání tak musela být bohužel kontumována.

Jednotlivá utkání skupiny C:

FC Ostrovačice - Falcons Mechov "A" 2:1 (Moučka, Řezanina - Ševčík)

Krocani Brno - TJ Javůrek 0:5 kont.

FC Ostrovačice - Krocani Brno 5:0 kont.

Falcons Mechov "A" - TJ Javůrek 1:1 (Ustohal - Pazourek)

FC Ostrovačice - TJ Javůrek 4:0 (2 Moučka, Jarolím, Polanský)

Falcons Mechov "A" - Krocani Brno 5:0 kont.

Konečné pořadí skupiny C:

1. FC Ostrovačice
  2. Falcons Mechov "A"
  3. TJ Javůrek
  4. Krocani Brno

SKUPINA D:

Ve skupině D se stal lídrem skupiny nováček FBC Zastávka, který zvítězil ve všech třech utkáních. Druhé místo pak obsadili Falcons Mechov "B" se dvěma výhrami, třetí skončili Plivači z Vedrovic s jednou výhrou. Poslední místo pak zbylo na mužstvo Kofáči, kteří i přes velkou snahu nedokázali bodovat ani v jediném zápase.

Jednotlivá utkání skupiny D:

Kofáči - Falcons Mechov "B" 1:6 (Homola - 2 Bíla, 2 Brychta, Kachyňa, Machovský)

Plivači z Vedrovic - FBC Zastávka 1:3 (Schovanec - 3 Fojta)

Kofáči - Plivači z Vedrovic 1:2 (Vilušinský - 2 Schovanec)

Falcons Mechov "B" - FBC Zastávka 0:1 (Hemala)

Kofáči - FBC Zastávka 0:4 (2 Fojta, Hemala, Nováček)

Falcons Mechov "B" - Plivači z Vedrovic 4:0 (Machovský, Gottvald, Bíla, Jelínek)

Konečné pořadí skupiny D:

1. FBC Zastávka
  2. Falcons Mechov "B"
  3. Plivači z Vedrovic
  4. Kofáči

OSMIFINÁLOVÁ BARÁŽ:

Gold Boys Rosice - TPP 1:1, 1:2 po s.n. (Háněl - Belza)

Au-paix - FBC Padochov 0:5 (2 Čermák, 2 Galda, Hrbek)

Falcons Mechov "A" - Plivači z Vedrovic 2:2, 2:3 po s.n. (Ševčík, Ustohal - Schovanec, Bohdanský)

Falcons Mechov "B" - TJ Javůrek 1:2 (Machovský - Pazourek, Hvězda)

ČTVRTFINÁLE:

Dragons Brno - Plivači z Vedrovic 4:0 (2 Vala, Němec, Zmeškal)

FC Ostrovačice - TPP 1:2 (Moučka - Netík, Bláha)

Gladiators - TJ Javůrek 1:1, 2:1 po s.n. (Altenburger - Pazourek)

FBC Zastávka - FBC Padochov 0:3 (2 Čermák, Juříček)

SEMIFINÁLE:

Dragons Brno - TPP 1:3 (Vala- Konstant, Netík, Linhart)

Gladiators - FBC Padochov 5:0 (2 Zahradník, Ondráček, Altenburger, Spáčal)

UTKÁNÍ O 3. MÍSTO:

Dragons Brno - FBC Padochov 1:3 (Zmeškal - Adam, Čermák, Galda)

3. David Bajer (TPP)

CENA FAIR PLAY:   Martin Řezanina (FC Ostrovačice)

OCENĚNÍ:

1. Gladiators - pohár pro 1.místo, medaile pro každého hráče, velký balíček věcných cen, trika s logem turnaje, malý soudek piva, šampaňské
  2. TPP - pohár pro 2.místo, medaile pro každého hráče, střední balíček věcných cen, malý soudek piva
  3. FBC Padochov - pohár pro 3.místo, medaile pro každého hráče, malý balíček věcných cen, výběrová sada piv

Další věcná ocenění:  ceny pro 3 nejlepší hráče a 3 nejlepší gólmany turnaje, cena pro nejlepšího střelce turnaje, cena fair-play.