ROČNÍK 2014

Čtvrtý ročník turnaje se konal 22.února 2014 a hostitelským místem byla opět tělocvična Gymnázia TGM v Zastávce u Brna. Turnaje se stejně jako v loňském roce zúčastnilo 16 týmů. Oproti loňskému ročníku se na turnaji objevila novinka v podobě osmifinálové baráže, čtveřice týmů ze třetích míst základních skupin se tak mohla utkat o postup do vyřazovacích bojů.

Týmy byly podle pořadí přihlášení automaticky rozřazeny do 4 skupin po 4, kde se hrálo systémem každý s každým a následně postoupil vždy 1 nejlepší tým z každé skupiny přímo do čtvrtfinále a další 2 týmy do osmifinálové baráže o další 4 postupová místa. Baráž se hrála systémem pavouk A2-B3, B2-A3, C2-D3, D2-C3, vítězové osmifinále pak narazily ve čtvrtfinále na vítěze základních skupin: A1-vítěz baráže 3, C1-vítěz baráže 1, B1-vítěz baráže 4 a D1-vítěz baráže 2. Vítězná mužstva pak postoupila do semifinálových bojů, jejichž vítězové si následně zahráli finále a poražené týmy si to rozdaly o třetí místo.

SKUPINA A:

Skupina A měla poměrně jednoznačného lídra, jelikož tým Falcons Mechov "A" vyhrál všechna svá utkání. Velmi vyrovnaným soubojem byl pak boj mezi zbylými třemi týmy o druhé a třetí postupové místo zaručující účast v baráži. Do baráže se nakonec probojovaly týmy FC Spešov a Florec Dubňany, naopak turnaj skončil pro DMFC Šardice, jejichž jediná remíza v turnaji na postup nestačila.

Jednotlivá utkání skupiny A:

DMFC Šardice - Florec Dubňany 0:2 (2 Hrdina)

Falcons Mechov "A" - FC Spešov 3:1 (2 Fišer, Ševčík - Hatala)

DMFC Šardice - Falcons Mechov "A" 2:3 (Stávek, Svora - Ustohal, Ševčík, Polanský)

Florec Dubňany - FC Spešov 1:2 (Hrdina - Kolínek, Šenk)

DMFC Šardice - FC Spešov 1:1 (Pazderka - Šenk)

Florec Dubňany - Falcons Mechov "A" 1:2 (Hrdina - Šedý, Fišer)

Konečné pořadí skupiny A:

1. Falcons Mechov "A"
  2. FC Spešov
  3. Florec Dubňany
  4. DMFC Šardice

SKUPINA B:

Skupina B byla obsazena třemi nováčky a staro-novým týmem Templ Bzenec, kterému se na turnaji vždy dařilo. Všechna utkání byla poměrně vyrovnaná, lídrem skupiny se nakonec stal tým Gladiators, který se umístil na prvním místě díky lepšímu vzájemnému zápasu před FBC (Ro)sičáci, na které zbyla osmifinálová baráž. Ze třetího místa postoupil do baráže Templ Bzenec, poslední nakonec skončil tým z Brna.

Jednotlivá utkání skupiny B:

Krocani Brno - Gladiators 0:2 (Jaskula, Dohnal)

FBC (Ro)sičáci - Templ Bzenec 3:0 (2 Trávníček, Lacina)

Krocani Brno - FBC (Ro)sičáci 1:2 (R.Břuska st. - 2 Trávníček)

Gladiators - Templ Bzenec 1:2 (Jandásek - 2 Bíla)

Krocani Brno - Templ Bzenec 1:1 (R.Břuska st. - Bíla)

Gladiators - FBC (Ro)sičáci 1:0 (Jaskula)

Konečné pořadí skupiny B:

1. Gladiators
  2. FBC (Ro)sičáci
  3. Templ Bzenec
  4. Krocani Brno

SKUPINA C:

Skupina C byla herně i výsledkově velice vyrovnaná a před posledním kolem dokonce hrozilo, že by mohla nastat i poměrně kuriozní situace, kdy by měly poslední dva týmy stejný počet bodů, vzájemný zápas i skóre. Tato situace nakonec nastala a tak musely souboj o třetí místo zaručující účast v baráži rozhodnout až nájezdy - v těch zvítězil tým DDM Pretorians Ždánice. V souboji o čelo tabulky se na prvním místě umístil Alcoholic dream team díky lepšímu vzájemnému zápasu s Falcons Mechov "B".

Jednotlivá utkání skupiny C:

TJ Javůrek - DDM Pretorians Ždánice 0:0

Alcoholic dream team - Falcons Mechov "B" 3:1 (2 Čermák, Odehnal - Brychta)

TJ Javůrek - Alcoholic dream team 0:0

DDM Pretorians Ždánice - Falcons Mechov "B" 0:1 (Vala)

TJ Javůrek - Falcons Mechov "B" 1:2 (Opálka - Vala, Hakl)

DDM Pretorians Ždánice - Alcoholic dream team 1:1 (Fiala - Hrbek)

Konečné pořadí skupiny C:

1. Alcoholic dream team
  2. Falcons Mechov "B"
  3. DDM Pretorians Ždánice
  4. TJ Javůrek

SKUPINA D:

Ve skupině D se sešly silné týmy a dala by se tak označit za tzv. "skupinu smrti". Všechna utkání ve skupině byla výsledkově nesmírně zamotaná a každá chyba tak mohla rozhodnout o postupu, o němž se rozhodovalo až do posledního kola. Nakonec se z prvního místa ve skupině radoval loňský vítěz FBC Salesko, do baráže pak postoupili Plivači z Vedrovic a Pupálov, černý Petr nakonec zbyl na tým FC Ostrovačice.

Jednotlivá utkání skupiny D:

FC Ostrovačice - FBC Salesko 3:2 (2 D.Moučka, M.Řezanina - 2 Maša)

Plivači z Vedrovic - Pupálov 1:1 (Palutka - Matýsek)

FC Ostrovačice - Plivači z Vedrovic 0:3 (Ludvík, Juránek, Schovanec)

FBC Salesko - Pupálov 5:1 (3 Maša, 2 Smetana - Frank)

FC Ostrovačice - Pupálov 1:2 (P.Řezanina - Matýsek, Frank)

FBC Salesko - Plivači z Vedrovic 2:1 (Jeřábek, Maša - Juránek)

Konečné pořadí skupiny D:

1. FBC Salesko
  2. Plivači z Vedrovic
  3. Pupálov
  4. FC Ostrovačice

OSMIFINÁLOVÁ BARÁŽ:

FC Spešov - Templ Bzenec 1:2 (Šenk - Hurtík, Bíla)

FBC (Ro)sičáci - Florec Dubňany 1:1, 1:2 po s.n. (Neruda - Navrátil)

Falcons Mechov "B" - Pupálov 2:1 (Brychta, Hakl - Ševčík)

Plivači z Vedrovic - DDM Pretorians Ždánice 1:2 (Palutka - 2 Fiala)

ČTVRTFINÁLE:

Falcons Mechov "A" - Falcons Mechov "B" 6:2 (2 Polanský, 2 Ustohal, Ševčík, Šedý - Brychta, Hakl)

Alcoholic dream team - Templ Bzenec 0:4 (2 Bíla, Křižan, Galuška)

Gladiators - DDM Pretorians Ždánice 3:2 (2 Jandásek, Jaskula - Fiala, Stehlík)

FBC Salesko - Florec Dubňany 2:1 (Kosina, Maša - Navrátil)

SEMIFINÁLE:

Falcons Mechov "A" - Templ Bzenec 1:2 (Fišer - 2 Konečný)

Gladiators - FBC Salesko 2:3 (Jaskula, Ondráček - 2 Maša, Bezrouk)

UTKÁNÍ O 3. MÍSTO:

Falcons Mechov "A" - Gladiators 1:2 (Fišer - Dohnal, Ondráček)

FINÁLE:

Templ Bzenec - FBC Salesko 2:7 (Bíla, Hurtík - 4 Kosina, 3 Maša)

OCENĚNÍ:

1. FBC Salesko - pohár pro 1.místo, medaile pro každého hráče, věcné ceny, soudek piva, kartón piv, šampaňské
  2. Templ Bzenec - pohár pro 2.místo, medaile pro každého hráče, malý balíček věcných cen, soudek piva, výběrová sada piv
  3. Gladiators - pohár pro 3.místo, medaile pro každého hráče, kartón piv

Další věcná ocenění:  ceny pro 3 nejlepší hráče a 3 nejlepší gólmany turnaje, cena pro nejlepšího střelce turnaje, cena fair-play.